Etusivu

Tervetuloa

Turun Sotaveteraanit ry kuuluu Suomen Sotaveteraaniliittoon, joka on viime sotiimme osallistuneita miehiä ja naisia yhdistävä valtakunnallinen etu-, tuki- ja aatteellinen järjestö.

Liitto valvoo ja parantaa sotiemme veteraanien yhteiskunnallisia etuja.  Se toimii, kuten paikallinenkin yhdistys, erityisesti veteraanien ja heidän puolisoidensa  ja leskiensä toimeentuloturvan ja sosiaalisen huollon kehittäjänä, asunto-olojen kehittäjänä sekä kuntoutuksen edistäjänä.     

 

 

Yhteystiedot

Läntinen Pitkäkatu 37

20100 TURKU

 

Puh: 02 2516870

Fax: 02 2504542

Sähköposti: turun.sotaveteraanit.ry@elisanet.fi

Y-tunnus: 0684000-0

TURUN SOTAVETERAANIT RY:N HALLITUS V. 2014

 

Paatero Pekka

Sairashuoneenkatu 6 A 22, 20100 Turku

p.040 735 4901

pekka.paatero@redcross.fi

Korhonen Pentti

Oikotie 10, 20300 Turku

p. 238 6414 / 040 554 8461

pentti.korhonen@turku.fi

Palatsi Veikko

Tuulikinkatu 2 A 2, 20780 Kaarina

p. 243 6610

 

Rauhala Reijo

Vesivuotavantie 15, 20250 Turku

p. 239 7522 / 040 544 3306

reijo.rauhala@inet.fi

Paavola Matti J

Tähkäpolku 4 C 106, 20720 Turku

p. 236 5365  / 0400 826 896

matti.j.paavola@nettikirje.fi

Kuorehjärvi Pirkko

Linnankatu 5 A 7, 20100 Turku

p. 040 772 8273

pirkko.kuorehjarvi@saunalahti.fi

Suokivi Simo

Tikankatu 21 L 88, 20610 Turku

p. 244 3212  / 041 440 0747

simo.suokivi@kolumbus.fi

 

 

 

 

Varajäseninä toimivat:

 

Aaramo Sirpa

Yrjönkatu 3 C 46, 20810 Turku

työ: 050 301 2962

sirpa.aaramo@avi.fi 

Kalevi Niemelä

Vähä-Hämeenkatu 5 A, 20500 Turku

050 555 6969

kale.niemela@hotmail.com